• -15%

EBOOK Ksiądz Dolindo i Święte Oficjum

ks. Dolindo Ruotolo

21,00 zł
17,85 zł Zniżka 15%
Brutto

Pełne bólu i ufności listy księdza Dolidno z czasu procesu przed Świętym Oficjum.

Ilość
Dostępny

Ze względu na fałszywe oskarżenia ks. Dolindo Ruotolo w roku 1921 został postawiony przed Świętym Oficjum. Spędził blisko rok w Rzymie, by odpowiadać na zarzuty i bronić swojego dobrego imienia. To doświadczenie było dla niego bardzo trudne i bolesne. Co wtedy myślał? Czym dzielił się ze swoimi duchowymi dziećmi? Posłuszny spowiednikowi pisał do nich listy, które opublikowane zostały w tym zbiorze. Mimo doświadczonej niesprawiedliwości, Ojciec Dolindo pozostał wierny Kościołowi i zachęcał swoje duchowe dzieci, aby nie gorszyły się błędami, jakie mogą popełnić niektórzy członkowie Kościoła, ale aby widziały zawsze i we wszystkim Boże działanie.

Gdy czytamy te listy obecnie, trudno oprzeć się wrażeniu, że słowa ks. Dolindo są prorocze, a przez jego bolesne doświadczenie Bóg przemawia do ludzi wierzących w każdym czasie.

KS. DOLINDO RUOTOLO (1882-1970), neapolitański kapłan, który miał dar widzenia rzeczy przyszłych, wnikania w ludzkie dusze, a także bilokacji. Znany przede wszystkim ze względu na spisaną pod natchnieniem modlitwę: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Pozostawił po sobie wiele pism, w których bardzo przystępnym, współczesnym językiem wyjaśniał Pismo Święte i naukę Kościoła.

E1829

Opis

ISBN:
978-83-8043-704-3
Ilość stron:
176

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

EBOOK Ksiądz Dolindo i Święte Oficjum

Pełne bólu i ufności listy księdza Dolidno z czasu procesu przed Świętym Oficjum.

Napisz swoją opinię