• -25,00 zł
EBOOK Biblia z Komentarzami Jana Pawła II

EBOOK Biblia z Komentarzami Jana Pawła II

  • Rok wydania: 2014
  • Wydawca: Wydawnictwo M
  • ISBN: 978-83-7595-771-6

 e-pub

  mobi

49,90 zł 74,90 zł

Najniższa cena produktu 49,90 zł z dnia 12.06.2024

Darmowa wysyłka od 89,00 zł
help_outlineZapytaj o produkt
EBOOK Biblia z Komentarzami Jana Pawła II

EBOOK Biblia z Komentarzami Jana Pawła II

 e-pub

  mobi

Akceptuję zasady polityki prywatności  

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 4 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 4,00 zł .


account_circleWyślij do znajomego
EBOOK Biblia z Komentarzami Jana Pawła II

EBOOK Biblia z Komentarzami Jana Pawła II

 e-pub

  mobi

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Jan Paweł II Świętym!

Biblia JANA PAWŁA II - wyjątkowa edycja upamiętniająca kanonizację Papieża Polaka!

 

         Minęło osiem lat od powrotu Papieża do Domu Ojca i spontanicznych okrzyków wiernych Santo Subito! (Święty natychmiast!). Teraz staje się to formalnie - Papież Franciszek wynosi do chwały ołtarzy Jana Pawła II.

         Tekst Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu – przetłumaczonego przez biskupa Kazimierza Romaniuka – został wzbogacony komentarzami Jana Pawła II, wyjaśniającymi wybrane fragmenty Biblii, która była dla Niego podstawowym źródłem inspiracji. Papież każdego dnia rozważał teksty biblijne i modlił się nimi. Posiadał wyjątkowy dar ich objaśniania i komentowania poprzez analogiczne treści i pojęcia zawarte w innych fragmentach Biblii, a także w kontekście życia Kościoła, liturgii, sakramentów i problemów współczesnego świata.

         BIBLIA JANA PAWŁA II to wyjątkowa edycja upamiętniająca kanonizację Papieża Polaka i dająca możliwość powrotu do Jego nauczania. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje biblijne Gustave’a Doré.

*   *   *

         Biblijne komentarze Jana Pawła II to nie tylko egzegeza, ale także nieprzeciętna teologia biblijna, która ma to do siebie, że określone teksty Pisma Świętego objaśnia i tłumaczy poprzez inne teksty biblijne. Trafne i częste kojarzenie tekstów to jedna z zalet teologii biblijnej Ojca Świętego. Komentarze Jana Pawła II  są zwięzłe, proste i nawiązują do realiów ludzkiej egzystencji. Ani w egzegezie, ani w teologii biblijnej Papieża nie ma niesprawdzonych jeszcze nowinek, są natomiast cenne refleksje filozoficzno-teologiczne, ułatwiające odnajdowanie w poszczególnych tekstach ich „sensu pełniejszego”.

         Papieskie komentarze biblijne to zaszczytne ubogacenie Biblii Warszawsko-Praskiej. Ojcu Świętemu i Wydawnictwu jesteśmy więc bardzo wdzięczni za wyraźne wsparcie naszych wysiłków w celu lepszego rozumienia Słowa Bożego.

 

Bp Kazimierz Romaniuk

 

 

 

 

E1112
2024-12-30

Opis

Rok wydania
2014
Wydawca
Wydawnictwo M
ISBN
978-83-7595-771-6

Komentarze

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

Loading...