10 powodów, dla których warto wybrać BIBILIĘ KOMIKS

10 powodów, dla których warto wybrać BIBILIĘ KOMIKS

Chcesz zachęcić najmłodszych członków rodziny do lektury Biblii, ale nie wiesz, w jaki sposób to zrobić? A może szukasz z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Jeśli tak, spieszymy z pomocą. Nasza Biblia Komiks to idealna propozycja dla młodych (ale nie tylko) czytelników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Pismem Świętym.

 

Oto 10 powodów, dla których nasz BIBLIA KOMIKS jest najlepszym pomysłem na prezent.

 

1. Światowy (i polski) Bestseller

          Ponad 50 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, z czego ponad 100 tysięcy w Polsce.

          Przetłumaczona na 29 języków

          Wydana w 32 krajach

          W Polsce od 10 lat cieszy się niesłabnąca popularnością

 

2. Autor ilustracji - SERGIO CARIELLO - rysownik Marvel Comics i DC Comics

 

BIBLIA KOMIKS. BOŻA HISTORIA ZBAWIENIA zawdziecza swoją wyjątkowość oraz spójność graficzną i artystyczną temu, że jest w całości dziełem jednego rysownika.

SERGIO CARIELLO to urodzony w Brazylii rysownik, znany ze współpracy z takimi gigantami, jak Marvel Comics oraz DC Comics. Ukończył prestiżową Joe Kubert School of Cartoon and Graphic Art.

Tak mówi o pracy nad książką:

Moim marzeniem było stworzenie takiego dzieła. W latach 1972-1973 przeczytałem pierwszą komiksową wersję Biblii więc, gdy David C Cook (wydawca pierwszego wydania – przyp. red.) poprosił mnie o narysowanie nowej wersji, było mi łatwiej. Chcę czynić w życiu to, do czego – jak wierzę – Bóg mnie wzywa, wykorzystując talenty, jakimi mnie obdarzył. Chcę tworzyć wspaniałe dzieła, poprzez które będzie uwielbione Jego Imię, dzieło stworzenia i Jego plan wobec każdego człowieka.

 

3. Biblijne historie w stylistyce świata Marvela

 

Połączenie klasycznej treści biblijnej z dynamicznym stylem rysunkowym to Biblia opowiedzia kadrami w stylu najlepszych dzieł komiksowych.

Dzięki temu czytelnicy mogą przeżyć najważniejsze historie biblijne w zupełnie nowy sposób, czując się jakby przenieśli się do świata Marvela, ale z głębokim przesłaniem duchowym.

To idealne połączenie tradycji z nowoczesnością, które rozbudza zainteresowanie czytelników i sprawia, że przyswajanie historii biblijnych staje się przyjemnością.

 

4. Rekomendacja portalu PARADOKS - dla fanów fantastyki i komiksu

 

Piękne, ponadczasowe wydawnictwo.

Każda osoba bez względu na wiek, mając przed sobą ten komiks, będzie zachwycona.

Wspaniały prezent dla dzieci przystępujących do sakramentu eucharystii oraz dla wielu komiksiarzy, którzy wychowani na superbohaterach, zapominają o prawdziwych bohaterach, jakim był np. Noe czy Dawid, który pokonał Goliata.

Piękne wydawnictwo, do którego będę często wracał.

Jacek Szeląg

 

5. Rekomendacja kard. Grzegorza Rysia

 

Ten komiks to świetny sposób wprowadzenia młodego człowieka w świat Biblii. Doskonały pomysł zachęcający do lektury Pisma Świętego.

Atrakcyjna forma artystyczna, daleka od cukierkowych, przesłodzonych obrazków, z pewnością przykuwa uwagę. Ale zaletą jest także to, że zarówno tekst, jak i ilustracje stanowią przedstawienie i wyjaśnienie poszczególnych historii biblijnych. Jest to sposób narracji, który przybliża kontekst i wyobrażenie świata, w którym dokonują się zbawcze wydarzenia.

Przykład? Ilustracja otwierająca Ewangelie, gdzie widzimy postać rzymskiego oficera zmuszającego starszego człowieka do niesienia jego pakunków. Takiej sceny w Piśmie Świętym nie ma, ale ona doskonale oddaje rzeczywistość tamtego czasu – oddaje historyczną prawdę biblijnego kontekstu. Dzięki niej młody człowiek może zrozumieć, jakie były pragnienia związane z osobą Mesjasza.

Opowiedziane komiksem biblijne historie nie są przypadkowe, ale łączą się w jedną historię zbawienia, której finałem i celem jest - co pokazuje ostatnia ilustracja – osobiste spotkanie każdego z nas z Jezusem.

Kard. Grzegorz Ryś

 

6. Rekomendacja wybitnego biblisty - ks. prof. Waldemara Chrostowskiego

 

Komiks to szczególna forma narracji, w której ze słowami łączą się obrazy, stymulując i rozwijając wyobraźnię odbiorców. Biblia w formie komiksu ukazuje Boże dzieło stworzenia oraz zbawienia ludzkości i świata poprzez fabułę wyrażoną jako następstwo rysunków, uzupełnionych podpisami. Dzięki temu w nieco lżejszy sposób poznajemy treść ksiąg świętych Starego i Nowego Testamentu, przede wszystkim po to, by przyswajając ją, lepiej poznać wyjątkowość osoby i posłannictwa Jezusa Chrystusa. Ta forma narracji doskonale wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom dzieci i młodzieży, lecz również wielu osób dorosłych, coraz bardziej ukształtowanych przez kulturę wizualną.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

 

7. "Nawigacja" po Piśmie Świętym

 

Przy każdej historii biblijnej oraz w spisie treści są podane odnośniki do danego fragmentu w Piśmie Świętym. Dzięki temu każdy czytelnik może sięgnąć po Pismo Święte, łatwo odnaleźć tam interesującą go historię i spotkać się z Bogiem obecnym w Słowie Bożym. BIBLIA KOMIKS pomaga więc nie tylko poznać biblijne historie i bohaterów, ale również nauczyć się korzystać z Pisma Świętego. Dzięki niej czytanie Pisma Świętego łatwo stanie się codziennym "dobrym nawykiem".

 

8. IMPRIMATUR - treść zgodna z nauczaniem Kościoła

 

BIBLIA KOMIKS posiada Imprimatur, co oznacza, że jest zgodna z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

 

9. Pozytywne recenzje

 

Biblia nie jest z reguły księgą czytaną przez dzieci chętnie - z jednej strony przyczyną jest bunt przeciw tradycjom, który przychodzi w pewnym wieku, z drugiej to, że jej treść jest dla nich niezrozumiała i wymaga pomocy w interpretacji.

To mamy coś zupełnie innego, KOMIKS - forma zupełnie inna niż tradycyjna książka, coś, do czego nikt nigdy dziecka nie zmusza. Ba! Niektórzy wręcz krytykują tę formę literacką, a tu taka gratka!

Trudno mi wyobrazić sobie dziecko, które nie sięgnie po taką Biblię z czystej ciekawości - żeby choć zerknąć, jak prezentuje się w środku.

Ilustracje doskonale oddają ludzkie emocje, dlatego dzieci (i młodzież) o wiele lepiej rozumieją czytaną treść. Sam tekst także łatwo się czyta, nie jest sztuczny ani naciągany, a przede wszystkim jest zrozumiały dla młodych czytelników.

Dowodem na jego przystępność jest fakt, że księgę chce czytać moja 6-letnia córka

MALUSZKOWE INSPIRACJE

 

10. Zachwycone dzieci

 

Dzieci uwielbiają BIBLIĘ KOMIKS. Potwierdzają to tysiące opinii młodych i starszych czytelników.

Jako przykład niech posłuży fragment wywiadu z 9-letnią czytelniczką opublikowany na jednej ze stron:

Przez kilka miesięcy prosiłaś mamę o Biblię Komiks…

- Tak, bo to coś bardzo fajnego. Ma bardzo ładne rysunki, które przypominają mi komiksy o Star Wars oraz Marvela. W ogóle podejrzewam, że rysował to ten sam człowiek.

Jakie historie zdążyłaś już przeczytać?

- Przeczytałam już wszystkie, całą Biblię Komiks.

W miesiąc przeczytałaś całą Biblię?!

- Tak, wszystko. I o Bożym Narodzeniu, i całe stworzenie świata, i o Kainie i Ablu, o pierworództwie Ezawa…

O czym?!

- O pierworództwie Ezawa. To niesamowita historia o dwóch braciach, z których jeden jest silny a drugi sprytny. I ten sprytny wymyślił, że odkupi pierworództwo za pomocą miski jedzenia. Bo nie był pierworodny.

Czemu lubisz tę historię?

- Bo jest dziwna. I jest o jedzeniu, a ja lubię jedzenie. Ale bycia pierworodną córką za miskę jedzenia bym nie zamieniła.

Cały wywiad na stronie DOBROCI.PL

Loading...