Spotkanie z autorami w Fabryce Schindlera

Spotkanie z autorami w Fabryce Schindlera

28 lutego w Muzeum Fabryki Schindlera w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie wokół książki Zbrodnia bez kary. W wydarzeniu wzięli udział dziennikarze Interii, Wirtualej Polski i Deutsche Welle. Rozmowa koncentrowała się przede wszytskim na wątkach krakowskich zbrodni wojennych, m.in. związanych z obozem w Płaszowie oraz szpitalem w Kobierzynie.

Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu dokumentalnego reporterów Deutsche Welle Zbrodnia bez kary. Co Horst Pilarzik robił w Płaszowie? Film stanowił punkt wyjścia do rozmowy o Zbrodni bez kary i wątkach poruszanych w poszczególnych reportażach. 

W pierwszej części spotkania Ewelina Karpińska-Morek, Bartosz Dudek i Michał Gostkiewicz opowiedzieli o samej książce i historii jej powstania. 

Druga część spotkania dotyczyła wątku krakowskich zbrodni wojennych, w szczególności postaci Horsta Pilarzika – pierwszego komendanta obozu pracy w Płaszowie  Udział w niej wzięli historyk Tomasz Owoc i reporter Deutsche Welle Wojciech Szymański.

Po rozmowie z autorami Zbrodni bez kary przyszedł czas na dyskusje z udziałem publiczności. Oprócz pytań do reporterów, pojawiły się również wypowiedzi osób, których najbliżsi doświadczyli okrucieństwa wojny. 

Loading...