Dzień Dziecka - prezentownik

Dzień Dziecka - prezentownik

Prezentownik na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Witryny sklepów z zabawkami kuszą nas różnymi propozycjami prezentów. Ale jak wybrać ten właściwy? W mnogości różnych ofert można naprawdę się pogubić. Dlatego dziś podpowiadamy Wam, co możecie podarować najmłodszym członkom rodziny!

Klocki

Jeśli zastanawiasz się nad zabawką, jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów będą klocki. Ta zabawka nie tylko zajmie dziecko na długie godziny, ale również będzie stymulować jego rozwój. Na rynku dostępne jest mnóstwo rodzajów klocków – od drewnianych, po nierzadko upragnione Lego. Zaletą tego prezentu jest również fakt, iż nadaje się on dla dziecka w niemal każdym wieku. Trzeba tylko odpowiednio dobrać rodzaj.

Zabawki kreatywne

Zabawki wymagające inwencji dziecka są atrakcyjną propozycją na prezent. Nie tylko rozwiną zdolności malucha i poprawią jego motorykę, ale także zapewnią mu wiele godzin rozrywki. Spośród takich zabawek wymienić można np. gadżety do malowania, piasek kinetyczny, czy zestawy do tworzenia biżuterii.

Sprzęt sportowy

Hulajnogi, rolki, rowery… Jest mnóstwo wspaniałego sprzętu sportowego, który z pewnością ucieszy wiele dzieci. Wymienione tu przedmioty są niestety dosyć kosztowne. Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem na prezent – nie przejmuj się. Możesz zdecydować się na taki podarunek jak piłka czy skakanka. Nie od dziś mówi się, że dzieciaki mają za mało ruchu i spędzają za dużo czasu przed ekranem. Taki prezent może zatem okazać się niezwykle użyteczny!

Ale uwaga! Jeśli dziecko ma awersję do ruchu i problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, lepiej w tym dniu odpuść sobie prezenty związane ze sportem. Wówczas nie tylko nie ucieszą one obdarowanego, ale mogą wręcz sprawić mu przykrość. Jest mnóstwo okazji do zachęcania do aktywności fizycznej. Dzień Dziecka może, ale nie musi być jedną z nich.

Książki

Książka należy do jednych z najbardziej uniwersalnych prezentów. Piękne wydania mogą być pamiątką na całe życie, natomiast ciekawe historie dostarczą rozrywki na wiele godzin. Jeśli Twój maluch nie przepada za książkami – nie zmuszaj go na siłę. Na wszystko przyjdzie czas. Możesz jednak podsunąć mu lekturę, która zmieni jego nastawienie do czytania. Taką książką może być np. Ninja w baletkach – zabawna historia niesfornego chłopca, który za karę musiał chodzić na balet. Humor zawsze się sprawdzi!

Gry planszowe

Na rynku dostępne jest mnóstwo planszówek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Gry planszowe są prezentem, dzięki któremu możemy zgromadzić całą rodzinę przy stole i wspólnie spędzić czas. Dodatkowo, jeśli kładziesz duży nacisk na rozwój dziecka, możesz zainwestować w gry edukacyjne.

Voucher

Zamiast zabawki czy innego przedmiotu, zainwestuj w voucher np. do parku rozrywki lub innego miejsca, gdzie dziecko może mile spędzić czas ze swoimi rodzicami. Czasami jest to lepszy pomysł od kolejnej zabawki, która, być może, szybko zostanie zapomniana.

 

Twój czas

A może by tak… nic nie kupować? Wyjdź z dzieckiem na spacer. Idźcie na lody lub do kina. Pogadajcie. Spędźcie razem cały dzień. Twój czas może okazać się najlepszym prezentem, szczególnie, jeśli na co dzień Ci go brakuje. Tylko tyle i aż tyle.

Loading...