• -79,97%
Leksykon terapii alternatywnych

Leksykon terapii alternatywnych

  • ISBN: 978-83-7595-501-9
  • Okładka: Oprawa miękka
  • Wymiary: 168 x 238 mm
  • Ilość stron: 320
  • Rok wydania: 2013
  • Wydawca: Wydawnictwo M

W poważnej chorobie człowiek szuka ratunku wszędzie. Należy jednak zachować ostrożność i roztropność, by leczenie nie zamieniło się w oddawanie czci obcym bożkom, sugestywnym uzdrowicielom lub magicznym przedmiotom. Książka weryfikuje terapie, które często pod różnymi nazwami kryją w sobie elementy wróżbiarstwa i astrologii, i raczej chrześcijaninowi mogą zaszkodzić niż pomóc.

10,00 zł 49,90 zł

Najniższa cena produktu 10,00 zł z dnia 29.05.2023

Darmowa wysyłka od 89,00 zł

Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nimi i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.
(Jk 5,13-15).


Chrześcijanin nie może sięgać po metody i środki, które byłyby świadomym odrzuceniem Jezusa. (…) Współcześnie pojawiło się wiele nowych metod leczniczych ukrywających się pod różnymi nazwami: medycyna alternatywna, medycyna niekonwencjonalna, medycyna komplementarna, holistyczna czy też medycyna naturalna. Metody takie odbiegają od tradycyjnych wyobrażeń o medycynie i choć są „mniej uczone”, cieszą się często dużą skutecznością i zyskują przez to coraz większą aprobatę społeczną. Wydaje się jednak, że niektóre metody lecznicze zbyt pochopnie uznane zostały za naturalne. Należałoby je bowiem zakwalifikować do wróżbiarstwa, astrologii, magii lub czegoś pośredniego między okultyzmem a ezoteryzmem.

ks. prof. ANDRZEJ ZWOLIŃSKI, profesor nauk teologicznych, kapłan diecezji krakowskiej, socjolog, teolog i sektolog. Kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jeden z polskich teologów zajmujących się współczesnymi zjawiskami społecznymi, popularyzator nauczania społecznego Kościoła katolickiego. Autor ponad 100 dzieł z zakresu teologii i socjologii, sektologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.


Polecamy także:
Religia Masońska ks. Andrzej Zwoliński 
Aniołowie i kosmici. ks. Andrzej Zwoliński M1021
38 Przedmioty

Opis

ISBN
978-83-7595-501-9
Okładka
Oprawa miękka
Wymiary
168 x 238 mm
Ilość stron
320
Rok wydania
2013
Wydawca
Wydawnictwo M
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...