• -69,96%
Św. Ambroży z Mediolanu Listy. Tom III

Św. Ambroży z Mediolanu Listy. Tom III

  • ISBN: 978-83-7595-347-3
  • Okładka: Oprawa miękka
  • Wymiary: 140 x 202 mm
  • Ilość stron: 472
  • Wydawca: Wydawnictwo M

Kim  był człowiek, po którego kazaniach nawrócił się św. Augustyn? Św. Ambroży, biskup Mediolanu (zm. 397 r.) należy do najwybitniejszych Ojców Kościoła. Jego rola w kształtowaniu relacji między Kościołem a Cesarstwem była nieoceniona. Był wrażliwy na krzywdę ludzką i cieszył autorytetem. Nazywano go kolumną Kościoła, perłą, która błyszczy na palcu Boga.

14,99 zł 49,90 zł

Najniższa cena produktu 14,99 zł z dnia 30.03.2023

Darmowa wysyłka od 89,00 zł

Bardzo pragnę, aby to tłumaczenie, które oddaję w ręce Czytelników, mogło przynosić obfite owoce: zarówno w badaniach naukowych, pracy dydaktycznej, jak też w osobistej lekturze i refleksji. Bo nie na próżno św. Ambroży po tylu wiekach nadal należy do filarów katolickiej wiary.
- o. Polikarp Jan Nowak OFM

Polecamy trzeci tom Listów św. Amrożego z Mediolanu w tłumaczeniu o. Polikarpa Jana Nowaka OFM. św. Ambroży chciał opublikować swoje listy , z których większość dotyczy problemów egzegetyczno-teologicznych.
Tom zawiera m.in. listy do: Teofila, biskupa Aleksandrii, napisany na początku 392 r., po zakończeniu synodu w Kapui;  w imieniu synodu, który odbył się w Mediolanie w 393 r., wysłany do biskupów Macedonii, napisany latem 384 r. do cesarza Walentyniana II w sprawie ołtarza bogini Wiktorii w Kurii Rzymskiej, Relacja Symmacha, pogańskiego prefekta Rzymu, który przewodził delegacji senatorów zabiegających u cesarza Walentyniana II o przywrócenie w kurii senatu ołtarza bogini Wiktorii, do cesarza Teodozjusza, powstały na początku grudnia 388 r., dotyczący jego interwencji po spaleniu synagogi w Callinicum w Syriii wiele innych.

Św. AMBROŻY, biskup Mediolanu (zm. 397 r.) należy do najwybitniejszych Ojców Kościoła. Powszechnie znana jest jego rola w nawróceniu św. Augustyna jak i w kształtowaniu relacji między Kościołem a Cesarstwem Rzymskim. Należał do najważniejszych postaci swojej epoki, zasłynął jak niezrównany duszpasterz. Jego korespondencja, która po raz pierwszy ukazuję się w polskim przekładzie jest odbiciem jego działalności duszpasterskiej i społecznej, wiele listów dotyczy kwestii biblijnych i moralnych.

Polecamy także:
św. Ambroży z Mediolanu Listy tom I 
św. Ambroży z Mediolanu Listy Tom II 
Sobory niepodzielonego Kościoła


M0988
2 Przedmioty

Opis

ISBN
978-83-7595-347-3
Okładka
Oprawa miękka
Wymiary
140 x 202 mm
Ilość stron
472
Wydawca
Wydawnictwo M
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...