• Wyprzedaż!
  • -72,39%
Człowiek który był Chestertonem

Człowiek który był Chestertonem

  • ISBN: 978-83-7595-832-4
  • Okładka: Oprawa miękka
  • Wymiary: 140 x 202 mm
  • Ilość stron: 144
  • Rok wydania: 2014
  • Wydawca: Wydawnictwo M

Gilbert Keith Chesterton to nie tylko wybitny i przenikliwy pisarz, ale także chrześcijański mędrzec. Wśród wiernych jego czytelników jest Ojciec Święty Franciszek, który bardzo wysoko ceni jego twórczość, a nawet co jakiś czas cytuje pisarza. Niniejsza publikacja jest próbą przybliżenia postaci i poglądów
G. K. Chestertona oraz zaprezentowania jego wizji odnowy świata w duchu Ewangelii.

5,49 zł 19,90 zł

Najniższa cena produktu 5,49 zł z dnia 23.03.2023

Darmowa wysyłka od 89,00 zł

Książka przedstawia sylwetkę pisarza oraz wybrane fragmenty jego twórczości,
w świetle których Chesterton jawi się jako prorok naszych czasów. Czytelnik znajdzie tutaj biografię Chestertona i prześledzi proces kształtowania się jego światopoglądu. Zapozna się z poglądami tego myśliciela dotyczącymi sfer życia religijnego, politycznego oraz gospodarczego.

Ostatecznie jednak czytając Chestertona, można nie tylko wiele się dowiedzieć, ale przede wszystkim można nauczyć się od niego wyjątkowego, chrześcijańskiego sposobu postrzegania świata, które potępiając grzech, przebacza grzesznikowi. Cała twórczość pisarza przesiąknięta była niezwykle głęboką refleksją chrześcijańską, dlatego też autor ten uchodzi za jednego z największych apologetów katolickich ubiegłego wieku. Jego pisarstwo to jednak coś więcej niż apologetyka, to forma ewangelizacji, dlatego obcowanie z działami Chestertona często wiodło do nawrócenia zarówno prostych ludzi, jak i tych wielkich, by podać tylko przykłady C. S. Lewisa
i J. R. R. Tolkiena. Pewnie dlatego współcześnie często wspomina się o Chestertonie w kontekście nowej ewangelizacji, a w 2013 r. zainicjowany został, na szczeblu diecezjalnym, proces beatyfikacyjny pisarza.

Chesterton był również znany z bardzo przychylnego stosunku do Polski. Dlatego też jego nazwisko było dość dobrze rozpoznawalne w międzywojennej Rzeczypospolitej. Tym bardziej dziwi więc fakt, że literat ten we współczesnej Polsce wciąż pozostaje nieznany dla szerszej publiczności. Autor ma nadzieję, że niniejszą publikacją, przyczyni się do zmiany tego stanu rzeczy.
Krzysztof Sadło

 

M1153

Opis

ISBN
978-83-7595-832-4
Okładka
Oprawa miękka
Wymiary
140 x 202 mm
Ilość stron
144
Rok wydania
2014
Wydawca
Wydawnictwo M
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...