• -10,00 zł
Krąg Biblijny
  • Krąg Biblijny

Krąg Biblijny

Roman Brandstaetter

39,90 zł
29,90 zł Zniżka 10,00 zł
Brutto

Najniższa cena produktu 29,90 zł z dnia 05.02.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KRĄG BIBLIJNY to jedna z najbardziej osobistych książek Romana Brandstaettera poświęconych tematyce biblijnej.

Ilość

Krąg biblijny wydany nakładem Wydawnictwa M w nowej szacie graficznej stanowi idealne dopełnienie opublikowanej trzy lata wcześniej czterotomowej biografii Jezusa z Nazarethu. Krąg biblijny to niewątpliwie duchowy testament, który pozostawił po sobie Roman Brandstaetter. Pozycja składa się z wielu różnych gatunkowo tekstów: poezji, prozy, pamiętników, komentarzy, a nawet autorskich tłumaczeń wybranych fragmentów biblijnych. Autor, czerpiąc obficie ze swojej żydowskiej kultury, ukazuje polskiemu czytelnikowi Pismo Święte w jego pierwotnym judaistycznym kontekście. Skupia się on w dużej mierze na objaśnianiu Starego Testamentu, gdyż jak twierdził Nowy bez tego ostatniego nie może być w pełni zrozumiały. Ponadto polskie i katolickie wychowanie Brandstaettera stanowi swoisty pomost między kulturą europejską i judaistyczną. Dzięki lekturze Kręgu biblijnego czytelnik ma możliwość zapoznania się licznymi fragmentami Pisma Świętego, czy to na podstawie bezpośrednich tłumaczeń, czy ich sfabularyzowanej wersji. Wczytując się w słowa Brandstaettera, nie sposób nie zauważyć, że przebija się przez nie głęboka zażyłość z Jedynym Słowem, którego sam autor czuł się duchowym mieszkańcem. Książka napisana jest pięknym i żywym językiem, dzięki czemu lektura staje zarazem duchowym, jak i estetycznym przeżyciem.

W wydaniu oprócz książki „Krąg biblijny” zamieszczone są późniejsze eseje pisarza: „Dęby patriarchy Izaaka”, „Walka Jakuba z Bogiem”, „Prorok Jonasz”; oraz List do pani Zofii Cierniakowej.

Wstęp do wydania opracowała prof. Anna Świderkówna.

 

ROMAN BRANDSTAETTER  (ur. 3 stycznia 1906 w Tarnowie, zm. 28 września 1987 w Poznaniu) − polski pisarz, poeta, dramaturg i tłumacz. Znawca Biblii.

Laureat wielu nagród literackich, m.in.: Nagrody Polskiego PEN Clubu za przekłady hebrajskie (1973), Nagrody Literackiej miasta Poznania (1974), Nagrody Ministra Kultury i Sztuki (1978), Nagrody im. Herdera (1987). W 1987 r. przyjaciele Brandstaettera, m.in. Józef Andrzej Gierowski, podejmowali starania o nominowanie jego powieści "Jezus z Nazarethu" do literackiej Nagrody Nobla. Starania te przerwała śmierć pisarza.


M1231

Opis

ISBN:
978-83-8043-006-8
Okładka:
twarda
Wymiary:
165x235
Ilość stron:
368

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Krąg Biblijny

KRĄG BIBLIJNY to jedna z najbardziej osobistych książek Romana Brandstaettera poświęconych tematyce biblijnej.

Napisz swoją opinię