• Wyprzedaż!
  • -66,59%
Cztery Ewangelie jeden Jezus
  • Cztery Ewangelie jeden Jezus

Cztery Ewangelie jeden Jezus

Richard A. Burridge

29,90 zł
9,99 zł Zniżka 66,59%
Brutto

Najniższa cena produktu 9,99 zł z dnia 05.02.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Autor w oparciu o cztery kanoniczne Ewangelie odtwarza spójny wizerunek Jezusa Chrystusa. Napisana z talentem, wyobraźnią i teologiczną wrażliwością, łączy lekki styl z bogatą wiedzą. Burridge jest C.S.Lewisem biblistów. Zarówno początkujący, jak i starzy wyjadacze będą czytali Ewangelię z nowym spojrzeniem.

Ilość


Rzetelnie zebrany materiał Autor opatrzył nowymi, inspirującymi spostrzeżeniami. Ta książka powinna się znaleźć na półce każdego, kto naprawdę chce właściwie zrozumieć Ewangelię. Dobrze napisana, zajmująca i bogata w informacje, stała się zasłużenie jedną z klasycznych pozycji w tej dziedzinie.


Bogata wiedza na temat Ewangelii jako gatunku literackiego w zestawieniu z czterema słynnymi symbolami ewangelistów stanowi wspaniałe wprowadzenie do chrześcijaństwa. Burridge jest C.S.Lewisem biblistów.
Ian Markham, dziekan i rektor Virginia Theological Seminary

Autor w oparciu o cztery kanoniczne Ewangelie odtwarza spójny wizerunek Jezusa Chrystusa. Podejmując wnikliwą analizę ich tekstu, ukazuje zamysł, który przyświecał Markowi, Mateuszowi, Łukaszowi i Janowi w przedstawianiu pierwszym pokoleniom chrześcijan życia i nauczania Jezusa, osadzonego w realiach wielopostaciowego świata żydowskiego I wieku. Nie jest to jednak wyłącznie studium historyczne, respektujące starożytne biografie grecko-rzymskie, lecz także refleksja teologiczna, która na gruncie interpretacji symbolicznej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnych wyznawców Chrystusa.   
ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
laureat Nagrody Ratzingera w 2014 r.

Richard Burridge pomaga nam wszystkim czytać cztery Ewangelie roztropnie, ze zwróceniem uwagi na spójność każdej z nich. Stosując metodę krytyczną, z literacką wrażliwością odkrywa stojące za Ewangeliami wyjątkowe artystyczne wizje, pokazuje, że są one jak portrety, cztery obrazy „działania” Syna Bożego. Książka Richarda Burridge’a to nieocenione źródło wiedzy zarówno dla studentów, jak wspólnot parafialnych.
Phillip Aspinall, Prymas Kościoła Anglikańskiego Australii


O Autorze
Richard A. Burridge, anglikański pastor i egzegeta, laureat prestiżowej Nagrody Ratzingera (2013).


Rekomendacje

„Mamy do czynienia ze wstępem do czterech Ewangelii, który ze względu na świetnie połączenie modlitwy i nauki ma w sobie witalność i świeżość, co uważam za nad wyraz interesujące”.
David Hope, były arcybiskup (anglikański) Yorku

„Książka Cztery Ewangelie jeden Jezus pozwala doświadczyć raz jeszcze kolorytu i materii wszystkich czterech Ewangelii w ich jedności i różnorodności. Rzetelnie zebrany i dobrze przedstawiony materiał autor opatrzył nowymi, inspirującymi spostrzeżeniami. Pozycja obowiązkowa na półce każdego myślącego chrześcijanina”.
David Moxon, przedstawiciel arcybiskupa Canterbury przy Stolicy Apostolskiej, dyrektor Anglican Centre w Rzymie

„Za sprawą Richarda Burridge’a wiedza naukowa stała się niezwykle przystępna. Książka Cztery Ewangelie, jeden Jezus jest niezbędna każdemu, kto pragnie mieć wiarygodną, a przy tym rozbrajająco lekką pomoc w studiach nad Nowym Testamentem”.  
Desmond Tutu, emerytowany arcybiskup (anglikański) Cape Town

 „Książkę warto czytać powoli, podążając za odsyłaczami i oddając się przemyśleniom. Ci, którzy skorzystają z tej recepty, zostaną nagrodzeni”.
Catholic Herald

„Znakomita rzecz – świeża, pasjonująca, ambitna i rozwijająca umysł. Na palcach obu rąk można policzyć książki, w których wiedza jest przekazana z takim polotem i w tak przystępny sposób”.
Christian Herald

„Burridge wykonuje wspaniałą robotę, przyswajając tematykę naukową laikom”.
 Christian Librarian

„Autor w podziwu godny sposób sprawił, że wiedza specjalistyczna stała się użyteczna i dostępna dla chrześcijan niezajmujących się zawodowo teologią”.
Church Times

„Burridge raz po raz zachwyca czytelnika, zwracając jego uwagę na niuanse i sfomułowania, które bardzo często stanowią klucz do umysłu danego ewangelisty i jego reakcji na postać Jezusa.”
Contact

„Książka Cztery Ewangelie jeden Jezus to godne uwagi, zajmujące studium napisane z myślą o biblijnych nowicjuszach i amatorach. Autor zgłębia pytania, które pojawiają się w sposób nieuchronny przed studentami i świeckimi, kiedy zdają sobie oni sprawę z tego, że w Ewangeliach mamy nie jeden zunifikowany, ale cztery różne i odrębne portrety przedstawianej Osoby. […]  Fachowy, mistrzowski zarys”.
Expository Times

„Książka bardzo przystępna dla szerokiego kręgu odbiorców, łączy lekki styl z głęboką wiedzą akademicką. […] Dziękuję autorowi za napisanie takiego interesującego i pełnego wiary studium Ewangelii”.
London Link

„Książkę przeczytają z korzyścią ludzie poszukujący nowoczesnego wprowadzenia do Ewangelii”.
Methodist Recorder

„Miejscami tajemnicza, w zamierzeniu religijna, na wskroś naukowa. Książka stanowi intrygującą lekturę”.
Reform

„Jest tu wiele zdrowego rozsądku. Całość składa się na godziwą, pouczającą lekturę autorstwa uczonego, któremu intuicyjnie możemy zaufać. […] Popularyzacja – w najlepszym znaczeniu tego słowa – Pisma Świętego jest sztuką praktykowaną przez nielicznych biblistów, a jeszcze mniej robi to z dobrym skutkiem. Richard Burridge należy do tego elitarnego grona.”
Theology


Z031

Opis

ISBN:
978-83-8021-013-4
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
140 x 202 mm
Ilość stron:
230

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Cztery Ewangelie jeden Jezus

Autor w oparciu o cztery kanoniczne Ewangelie odtwarza spójny wizerunek Jezusa Chrystusa. Napisana z talentem, wyobraźnią i teologiczną wrażliwością, łączy lekki styl z bogatą wiedzą. Burridge jest C.S.Lewisem biblistów. Zarówno początkujący, jak i starzy wyjadacze będą czytali Ewangelię z nowym spojrzeniem.

Napisz swoją opinię