• Wyprzedaż!
  • -72,39%
Św. Jan Paweł II - Rekolekcje
  • Św. Jan Paweł II - Rekolekcje

Św. Jan Paweł II - Rekolekcje

19,90 zł
5,49 zł Zniżka 72,39%
Brutto

Książka w przystępny i ciekawy sposób przybliża czytelnikowi nauczanie Jana Pawła II.

Ilość

Książka w przystępny i ciekawy sposób przybliża czytelnikowi nauczanie Jana Pawła II. Wybór tekstów, dokonany z wielką znajomością papieskiego magisterium, został określony mianem „rekolekcje”. Przewidziano, że mają się one odbywać w ciągu czternastu dni. W każdym dniu czytelnik może rozważyć jeden precyzyjnie określony temat. Punktem wyjścia jest medytacja nad istotą wiary, która domaga się świadectwa.

Z kolei odprawiający rekolekcje może zastanowić się nad zasadniczymi prawdami wiary, które związane są z tajemnicą Trójcy Świętej. Nie może też zabraknąć dnia poświęconego roli Maryi w zbawczym dziele Jej Syna i w życiu Kościoła. Pięć ostatnich dni jest poświęcone rzeczywistości człowieka wierzącego, który jest wezwany, aby w oparciu o prawe sumienie realizował swoje powołanie w rodzinie, w ludzkiej społeczności i w Kościele, w nadziei na odnalezienie swojego miejsca w obiecanym przez Chrystusa Królestwie Ojca.

Każdy, kto weźmie do ręki tę książkę, szybko zorientuje się, że nie jest ona konspektem dla rekolekcjonistów.

Dobór tekstów papieskich daje czytelnikowi możliwość samodzielnego zastosowania do własnej, indywidualnej sytuacji zgłębianych tematów papieskiego nauczania.

Prezentowany w książce zbiór papieskich testów jest  intrygujący i duchowo twórczy.


Wszystkim, którzy zagłębią się w lekturę i medytację tych tekstów, życzę, aby odnaleźli w nich pełne prostoty i wiary nauczanie o Bogu, który tak „umiłował świat, że Syna swojego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Życzę też, aby ta nauka inspirowała każdego z osobna do odnajdywania własnej drogi ku spotkaniu z miłosiernym Ojcem teraz i w przyszłym życiu.

Kardynał Stanisław Dziwisz

M1539

Opis

ISBN:
978-83-8043-271-0
Okładka:
twarda
Wymiary:
120x167 mm
Ilość stron:
184

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Św. Jan Paweł II - Rekolekcje

Książka w przystępny i ciekawy sposób przybliża czytelnikowi nauczanie Jana Pawła II.

Napisz swoją opinię