• -72,39%
Św. Siostra Faustyna - rekolekcje
  • Św. Siostra Faustyna - rekolekcje

Św. Siostra Faustyna - rekolekcje

ks. Jan Machniak

19,90 zł
5,49 zł Zniżka 72,39%
Brutto
Ilość

Znana dziś na całym świecie jako Apostołka Bożego Miłosierdzia, św. Siostra Faustyna Kowalska, budzi podziw wielu ludzi stawiających sobie pytanie, skąd u prostej zakonnicy myśl, by pójść do całego świata i mówić o nieskończonej miłości Boga. Odpowiedzi na te pytanie należy szukać w doświadczeniu Boga opisanym w notatkach duchowych, obejmującym poznanie i zjednoczenie z Bogiem. Siostra Faustyna przypomina światu prawdę objawioną na kartach Pisma świętego, Bóg nie przestał kochać ludzi mimo ich słabości i błędów.

Rekolekcje ze św. Siostrą Faustyną są propozycją pójścia drogą jej zaufania Bogu i odkrywania tajemnicy miłosierdzia na modlitwie, w czasie Mszy świętej, rozważając mękę Chrystusa, służąc bliźnim i wypełniając codzienne obowiązki. Każdy dzień ma za przedmiot rozważanie szczególnego tematu z życia Apostołki Bożego Miłosierdzia, poczynając od jej modlitwy, przez życie sakramentalne, przyjęcie kierownictwa duchowego, aż po szczyty mistycznego zjednoczenia z Bogiem. Cytowane z Dzienniczka teksty mają pomóc pogłębionej refleksji nad naszymi sprawami duchowymi, stając się jakby lustrem, w którym będzie odbijać się nasze doświadczenie Boga. Przypominając o największej prawdzie naszej wiary, że Bóg jest Ojcem miłosierdzia, Siostra Faustyna staje się mistrzynią życia duchowego, pokazując z niezwykłą cierpliwością jak szukać Boga i znajdować go w szarych sprawach codziennych zajęć.

 

ks. Jan Machniak – profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, doktor habilitowany teologii, kierwonik Katedry Duchowości UPJPII w Krakowie, pracował przy procesie beatyfikacyjnym św. Faustyny autor wielu książek z dziedziny teologii duchowości.

M1535

Opis

ISBN:
978-83-8043-259-8
Okładka:
twarda
Wymiary:
120x167 mm
Ilość stron:
184

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Św. Siostra Faustyna - rekolekcje

Napisz swoją opinię