Matka Boska Częstochowska - modlitewnik
  • Matka Boska Częstochowska - modlitewnik

Matka Boska Częstochowska - modlitewnik

Tomasz Ponikło(oprac.)

2,00 zł
Brutto
Jasna Góra szczególne miejsce kultu maryjnego wszystkich Polaków.
Ilość

Jasna Góra, czyli częstochowskie sanktuarium  z wizerunkiem  Czarnej Madonny, jest jednym z wielu miejsc kultu maryjnego na świecie i od setek lat najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce.

Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz zbiór innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych. Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej otoczony jest szczególnym kultem religijnym wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz Cerkwi prawosławnej.
Początki istnienia klasztoru sięgają XIV wieku. Nazwa Jasna Góra została nadana klasztorowi przez węgierskich ojców Paulinów. Wzięła się stąd, że klasztor znajduje się na jasnym wapiennym wzgórzu.

Proponowany modlitewnik oprócz informacji historycznych, związanych z Sanktuarium oraz cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, zawiera szereg modlitw. Wśród których znajdują się m.in.: Apel Jasnogórski, Litania oraz Modlitwa do Matki Bożej Częstochowskiej, Akt osobistego oddania się Matce Bożej autorstwa kard. Stefana Wyszyńskiego. Znajdziemy tu także Modlitwę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Modlitwę do Matki Bożej o dobrą śmierć.

M1123

Opis

ISBN:
978-83-7595-753-2
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
80 x 115 mm
Ilość stron:
44

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matka Boska Częstochowska - modlitewnik

Jasna Góra szczególne miejsce kultu maryjnego wszystkich Polaków.

Napisz swoją opinię