Matka Boża Ludźmierska - modlitewnik
  • Matka Boża Ludźmierska - modlitewnik

Matka Boża Ludźmierska - modlitewnik

Tomasz Ponikło(oprac.)

2,95 zł
Brutto
„Pani Ludźmierska, Gaździno Podhala,
Osiadłaś tutaj między górami Królowo Podhala… „
Ilość

Modlitewnik poświęcony Matce Bożej Ludźmierskiej. Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, znajduje się w najstarszej na Podhalu parafii, której historia sięga XIII w.

Figurka Matki Bożej Gaździny Podhala liczy około 600 lat i mierzy zaledwie 125 centymetrów wysokości. Ta drewniana rzeźba słynie z niezliczonych łask, które spływają na  modlących się. Sanktuarium przyciąga tłumy pielgrzymów, którzy od wieków oddają Jej hołd. Cześć dla Maryi nierozerwalnie łączy się z różańcem.

Prezentowany modlitewnik oprócz Modlitwy do Matki Bożej zawiera Litanię Podhalańską, Nowennę oraz inne  Modlitwy. Obecnie przy Sanktuarium istnieje Ogród Różańcowy. Ciekawostką ogrodu są tzw. ”wrota wiary”: pod drewnianą konstrukcją umieszczono dzwon, którego dźwiękiem każdy człowiek w sposób symboliczny, może ogłosić niebu i ziemi swoje odnowienie wiary. Warunkiem jest odmówienie specjalnej modlitwy. Pięknie utrzymany, przypomina o pobycie na Podhalu w 1997 roku Papieża Jana Pawła II oraz jego nauce oraz znaczeniu modlitwy różańcowej.

W Ludźmierzu regularnie odbywają się w okresie Wielkiego Postu „Rekolekcje Tischnerowskie”, upamiętniające filozofa z pobliskiej Łopusznej i popularyzujące Jego naukę. Sanktuarium Ludźmierskie stało się inspiracją do powstania przepięknych „Nieszporów Ludźmierskich”, czyli oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego.

M1096

Opis

ISBN:
978-83-7595-760-0
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
80 x 115 mm
Ilość stron:
52
Rok wydania:
2014
Wydawca:
Wydawnictwo M

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matka Boża Ludźmierska - modlitewnik

„Pani Ludźmierska, Gaździno Podhala,
Osiadłaś tutaj między górami Królowo Podhala… „

Napisz swoją opinię