Czy Rosja jest barbarzyńcą? Psychoanaliza rosyjskiego ducha
  • Czy Rosja jest barbarzyńcą? Psychoanaliza rosyjskiego ducha

Czy Rosja jest barbarzyńcą? Psychoanaliza rosyjskiego ducha

Stanisław Primus

29,90 zł
Brutto
Ilość

W skali Europy czy świata Rosja jest czymś wyjątkowym pod względem psychicznego skrzywienia, jakie warunki historyczne wywołały i utrwaliły w tym narodzie. Polacy niedostatecznie zdają sobie sprawę ze złożoności problemu rosyjskiego i zagrożeń, jakie stanowić on może dla sąsiadów, w tym także dla Polski. Jednym warunków stałość naszej niepodległej  narodowej egzystencji jest znajomość psychopatologii zbiorowej naszego największego sąsiada - Rosji.

Geopolityczne położenie Polski wymaga od nas trzeźwego podejścia, dobrej znajomości psychologii społecznej.

*  * *

Publikacje Stanisława Primusa cechuje wnikliwość analizy i staranność dyskusji. Te cechy myślenia pozwalają mu na formowanie jednoznacznych, dobrze argumentowanych wniosków. Te cechy są wyraźne również w Czy Rosja jest barbarzyńcą. Psychoanaliza rosyjskiego ducha.

Autor poszukuje uwarunkowań cech psychicznych i zachowań nie w konstrukcji cielesnej, a w historii społeczno-politycznej. Ta orientacja ma swoje uzasadnienie w sięgającym korzeniami lat trzydziestych ubiegłego wieku psychoanalitycznym myśleniu pofreudowskim. Myśli Stanisława Primusa jest oryginalna i zasługuje na wnikliwą uwagę. 
M1640

Opis

ISBN:
978-83-8043-361-8
Okładka:
miękka
Wymiary:
140x202 mm
Ilość stron:
228

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Czy Rosja jest barbarzyńcą? Psychoanaliza rosyjskiego ducha

Napisz swoją opinię