• -5,00 zł

Ojciec Eliasz

Michael D. O'Brien

39,90 zł
34,90 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto

ŻYJESZ W CZASIE SPEŁNIAJĄCEJ SIĘ APOKALIPSY

Zatrzymaj się i przeczytaj tę książkę!

Bestsellerowa powieść kanadyjskiego pisarza Michaela O#&39;Briena, jeden z najlepszych thrillerów apokaliptycznych...

Ilość

Ojciec Eliasz to thriller chrześcijański, którego nie powstydziłby się sam Charles Williams, a nawet C.S. Lewis. Jest to powieść, która może pomóc w zrozumieniu jednej z najbardziej tajemniczych ksiąg Pisma Świętego, jaką jest Apokalipsa św. Jana. Michael D. O’Brien na podstawie życia stworzonej przez siebie postaci Ojca Eliasza pokazuje, że rozstrzygający moment historii rozpoczął się już w momencie wcielenia Chrystusa. Walka o wartości chrześcijańskie trwa nadal i staje się coraz bardziej wyrafinowana. Cywilizacja śmierci, przed którą przestrzegał Jan Paweł II; dyktatura relatywizmu, której opór stawiał Benedykt XVI; ucisk i wyzysk najsłabszych, na które zgody nie wyraża papież Franciszek – to tylko niektóre z wielu oznak końca czasów. Co prawda wydarzenia, które składają się na historię Ojca Eliasza, są fikcją literacką autora, to nie da się ukryć, że wiele z nich koresponduje z wydarzeniami, w których nam samym przyszło, a być może jeszcze przyjdzie brać udział.

REKOMENDACJE

"Fascynująca książka. Zasługuje na to, by łączyć ją z wielkimi dziełami Tołstoja i Charlesa Williamsa. Czytelnik z zachwytem obserwuje zręczność – i prawdziwy artyzm – z jakim O’Brien nadaje temu ogromnemu i przebogatemu materiałowi formę powieści, o takiej spójności, rzetelności i prawości, które znaleźć można tylko w najlepszych książkach."

Thomas Howard, autor książki C. S. Lewis: Man of Letters

"Przeczytałem tysiące książek, a ta jest jedną z najwspanialszych. Mam nadzieję, że przeczytają ją tysiące ludzi i będą tak wstrząśnięci jak ja.  Niektórych zachwyci jako thriller, bo rzeczywiście jest to thriller, lecz jednocześnie powieść znacznie głębsza. Mamy tu miłość i przyjaźń, dramat, tragedię, ale przede wszystkim wiarę…"

Sheldon Vanauken, autor książki A Severe Mercy

"Ojciec Eliasz to jedna z tych niewielu książek, która będąc znakomitą powieścią, jest równocześnie wyznaniem wiary. Dzieło profetyczne i podręcznik walki duchowej. Ta fascynująca książka rozwinie twoją wyobraźnię we właściwym kierunku. Czytaj i módl się."

 Stratford Caldecott, Centre Faith and Culture w Oxfordzie

M1271

Opis

ISBN:
9788375950830
Okładka:
miękka
Wymiary:
140x202mm
Ilość stron:
612
Wydawca:
Wydawnictwo M

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ojciec Eliasz

ŻYJESZ W CZASIE SPEŁNIAJĄCEJ SIĘ APOKALIPSY

Zatrzymaj się i przeczytaj tę książkę!

Bestsellerowa powieść kanadyjskiego pisarza Michaela O#&39;Briena, jeden z najlepszych thrillerów apokaliptycznych...

Napisz swoją opinię