• -24,90 zł

Wypalenie zawodowe

ks.Jarosław Tomaszewski, Agnieszka Wielgus

29,90 zł
5,00 zł Zniżka 24,90 zł
Brutto

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy do samodzielnej pracy – propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji. ...

Ilość

Czym jest wypalenie zawodowe? Kiedy nam grozi? Czy chcesz go unikną? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie!

 

 

 

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy do samodzielnej pracy – propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji.

 

Spojrzenia psychologa oraz księdza uzupełniają się wzajemnie. W obu częściach książki znajdują się rozdziały o takich samych tytułach: być sobą, być w relacjach, być w pracy i być twórczym. Tym, co je różni od siebie, jest perspektywa, inne spojrzenie na ten sam problem, czyli wypalenie zawodowe.

 

Wszystko to ma pomóc w lepszym poznaniu siebie i zachowaniu równowagi między aktywnością a odpoczynkiem. Człowiek, który naprawdę jest w kontakcie ze sobą, z Bogiem i bliźnimi, który jest  twórczy w pracy, nie tracąc relacji z otoczeniem i nie czyniąc z aktywności bożka, ma szansę uniknąć wypalenia zawodowego. To nie wszystko – ktoś taki ma też okazję być przyzwoitym człowiekiem. Tego życzymy naszym Czytelnikom, mając nadzieję, że nasza książka stanie się skromną pomocą w profilaktyce wypalenia i stawaniu się lepszym człowiekiem.

 

 

Ks. Jarosław Tomaszewski  – duszpasterz małżeństw oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych diecezji płockiej, doktorant teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, przez kilka lat duszpasterz emigrantów w irlandzkim Dublinie, publicysta i rekolekcjonista.

 

Agnieszka Wielgus – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, absolwentka KUL-u, nauczyciel akademicki i certyfikowany psychoterapeuta. Autorka i współautorka kilku pozycji książkowych, między innymi Edukacja do zdrowia psychospołecznego, Problemy człowieka w świetle psychologii, Szkice z psychologii społecznej oraz kilkudziesięciu artykułów. Adiunkt w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku i nauczyciel akademicki w Podyplomowym Studium Duchowości przy PWT Bobolanum w Warszawie. Ma prywatną praktykę terapeutyczną w Płocku i Warszawie. Zaangażowana w towarzyszenie rekolektantom podczas odprawiania ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli.

M1017

Opis

ISBN:
9788375955132
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
140 x 202 mm
Ilość stron:
204
Rok wydania:
2013
Wydawca:
Wydawnictwo M

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Wypalenie zawodowe

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy do samodzielnej pracy – propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji. ...

Napisz swoją opinię