Matka Boża Kalwaryjska - modlitewnik
  • Matka Boża Kalwaryjska - modlitewnik

Matka Boża Kalwaryjska - modlitewnik

Tomasz Ponikło(oprac.)

2,00 zł
Brutto

Kalwaria Zebrzydowska – ukochane Sanktuarium Papieża Polaka.

Ilość

Niezwykle ważne miejsce na mapie kultu Maryjnego w Polsce zajmuje Sanktuarium w  Kalwarii Zebrzydowskiej, nazywane także „polską Jerozolimą” .

Sanktuarium pasyjno-maryjne ojców bernardynów  składa się  z bazyliki, klasztoru i 42 kapliczek. W 1999 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako tego typu miejsce, a w roku 2000 obiekt uznano za Pomnik historii Polski. Historia Sanktuarium sięga początków XVII wieku.

Wspomniane 42 kapliczki i kościoły tworzą tzw. dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej, które są przemierzane od wieków przez pielgrzymów.

Jan Paweł II był wielokrotnym gościem w tym miejscu. Podczas jednej z ostatnich wizyt w Polsce wspominał: „Przychodziłem sam i wędrowałem po dróżkach Pana Jezusa i Jego Matki, rozpamiętywałem Ich najświętsze tajemnice. To jest zupełnie przedziwna rzecz — te dróżki... . Co tutaj człowieka stale pociąga na nowo? Tajemnica zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką, opowiedziana jest plastycznie i szczodrze poprzez wszystkie kaplice  i kościółki, które rozłożyły się wokół centralnej bazyliki”.

W prezentowanym modlitewniku znajdziemy m.in. modlitwę do Matki Bożej Kalwaryjskiej, Modlitwy Jana Pawła II.

Informacje historyczne a także te, dotyczące wielokrotnego pobytu Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej stanowią niewątpliwy atut naszego modlitewnika.

M1105

Opis

ISBN:
978-83-7595-752-5
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
80 x 115 mm
Ilość stron:
48

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matka Boża Kalwaryjska - modlitewnik

Kalwaria Zebrzydowska – ukochane Sanktuarium Papieża Polaka.

Napisz swoją opinię