• -10,00 zł
Między synagogą a kościołem. Dzieje św. Pawła - biografia
  • Między synagogą a kościołem. Dzieje św. Pawła - biografia

Między Synagogą a Kościołem. Dzieje św. Pawła - biografia

Ks. Waldemar Chrostowski

69,00 zł
59,00 zł Zniżka 10,00 zł
Brutto
Ilość


600 stron znakomitej biografii św. Pawła, autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich biblistów. Przedstawia szerokie i dojrzałe spojrzenie na Pawła z Tarsu i jego dzieło - od dzieciństwa i młodości, poprzez przemianę pod Damaszkiem i wszystko, co przeszedł Paweł, gdy stał się gorliwym wyznawcą Jezusa Chrystusa i głosicielem Ewangelii: dyskusje, polemiki, napięcia, konflikty, lekceważenie, odmowę, sprzeciwy, intrygi, zasadzki, fałszywe oskarżenia, donosy i wszystko inne, prowadzące do pojmania i uwięzienia go w Jerozolimie, do odbywanych nad nim sądów, a wreszcie do przewiezienia do Rzymu i śmierci męczeńskiej.


Feniks 2015


Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2015 w kategorii eseistyka za książkę ,,Między Synagogą a Kościołem. Dzieje św. Pawła autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego

uzasadnienie:
Głęboka analiza losów i nauczania św. Pawła, dzięki której czytelnik odnaleźć może nie tylko pomost między judaizmem a chrześcijaństwem, ale która w dobitne sposób określa unikalne tożsamości każdego z systemów religijnych. Książka ukazuje bardzo wyraźny zapis wspólnej, od zawsze niezwykle skomplikowanej, a w pewnych okresach także bardzo trudnej historii obu wyzwań.
M1327

Opis

ISBN:
9788380430044
Okładka:
miękka
Wymiary:
168x238
Ilość stron:
600

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Między Synagogą a Kościołem. Dzieje św. Pawła - biografia

Napisz swoją opinię