• Wyprzedaż!
  • -66,61%
Ludzie Czerwonego Mroku
  • Ludzie Czerwonego Mroku

Ludzie Czerwonego Mroku

Jakub Maciejewski

44,90 zł
14,99 zł Zniżka 66,61%
Brutto

Rewolucja Październikowa - kulisy krwawego terroru.
Niebezpieczne marzenie, które zaczęło się spełniać.

Ilość

Sto milionów ofiar komunizmu, które policzyli autorzy Czarnej księgi komunizmu, nie oddaje skali spustoszenia, jakiego dokonali wyznawcy Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w XX wieku. Systemy oparte na ideach socjalistycznych mordowały bowiem nie tylko w aktach ludobójstwa, wojnach, czystkach i obozach pracy, ale też poprzez niewydolny ustrój gospodarczy i społeczne eksperymenty - liczby tych ofiar nie poznamy nigdy”.

Właśnie mija sto lat odkąd Włodzimierz Lenin i garstka jego bolszewików dokonali w 1917 r. zamachu stanu i przejęli władzę nad potężnym imperium. To będzie cecha charakterystyczna dla późniejszej wojny cywilizacyjnej – podzielonym, skłóconym i niezdecydowanym obrońcom starego porządku mniejszość będzie narzucać swoją wolę.

Autor rzeczowo przedstawia tło Rewolucji Październikowej z 1917 r. i szczegółowy obraz czerwonego terroru. Szczególną uwagę poświęcił roli, jaką spełniła ideologia w zniszczeniu moralności i fundamentalnych praw człowieka, tworząc społeczeństwo pozbawione wyższych aspiracji i sensu życia. „Rewolucjonista to człowiek stracony. Nie ma własnych interesów, spraw, uczuć przywiązania, własności, nawet nazwiska”. Komuniści zmieniali nazwiska, żeby lepiej brzmiały w partyjnej propagandzie, wyzbywali się przyjaźni, wyrzekali rodzin i własności.

Marksizm nie umarł wraz z rozpadem Związku Sowieckiego w 1991 roku, a intelektualiści nie porzucili go mimo stu milionów ofiar, jakie światu przyniosła ideologia komunistyczna.

Recenzje: https://historykon.pl/ludzie-czerwonego-mroku-recenzja/


Niedziela 30072017 Ludzie czerwonego mro

M1215

Opis

ISBN:
978-83-8043-213-0
Okładka:
miękka
Wymiary:
165x235 mm
Ilość stron:
384

Specyficzne kody

7 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ludzie Czerwonego Mroku

Rewolucja Październikowa - kulisy krwawego terroru.
Niebezpieczne marzenie, które zaczęło się spełniać.

Napisz swoją opinię