• -0,01 zł

Ethiopian Cross Coffee - kawa mielona 250 g

25,00 zł
24,99 zł Zniżka 0,01 zł
Brutto

Kawa z Etiopii, z miejsc, gdzie sięgają korzenie chrześcijaństwa.
Kupując tę kawę, wspomagasz misję salezjańską w Shire w Etiopii.

Ilość

Oddajemy w Wasze ręce Djimmah - jeden z najstarszych gatunków kawy na świecie. Ziarno, z którego przygotowana jest kawa, pochodzi z wyżynnych lasów zachodniej Etiopii. Owoce dojrzewają przez 11 miesięcy w cieniu wiekowych drzew, co pozwala na rozbudowanie całej gamy zaskakujących smaków w każdym ziarnie. Zebrane owoce, zgodnie z pradawnym zwyczajem, suszone są na matach w promieniach tropikalnego słońca. Dzięki temu przejrzewają, co jeszcze bardziej wzbogaca ziarno. Następnie ziarna są łuskane i ręcznie sortowane. Tak wyselekcjonowane ziarna trafiają do małej palarni, gdzie na zamówienie, zgodnie z recepturą sprzed wieku, są mistrzowsko palone pod okiem specjalisty.

Już 700 lat temu Arabowie zachwycali się aksamitną, czekoladową cielistością, orzechowym posmakiem, nutami drzewnymi i lekko owocowym aromatem Djimmah. Wyróżniającą cechą jest delikatny pikantny posmak, co czyni ją jeszcze bardziej pobudzającą i zaskakującą.

Kawa uprawiana ekologicznie na rodzinnych plantacjach w Etiopii. Ręcznie zbierana, suszona w pełnym słońcu, ręcznie sortowana.

Palona mistrzowsko w Polsce w piecu bębnowym.

Produkt zawiera naturalną kofeinę.


Kupując tę kawę, wspomagasz misję salezjańską w Shire w Etiopii

Misja Salezjańska w Shire

 

Shire jest małym miastem położonym na północy kraju, między historycznymi miastami Axum i Gonder. Misja Salezjańska w Shire rozpoczęła działalność w 2008 roku. Dwóch współbraci zamieszkało tam, otwierając pierwsze klasy szkoły podstawowej, a w roku 2010 nastąpiło oficjalne otwarcie placówki misyjnej. Od roku 2012 Shire jest samodzielną placówką salezjańską pod wezwaniem Trójcy Świętej.

Placówka jest młoda, rozwojowa z wieloma potrzebami, szczególnie wynikającymi z pracy wśród młodzieży, przede wszystkim biednej, opuszczonej i zagrożonej. W roku szkolnym 2014/2015 po raz pierwszy została utworzona ósma klasa. Dyrektorem placówki jest ks. Krzysztof Jasiński, misjonarz pracujący w Etiopii od ponad 20 lat.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj >>>

D00080

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ethiopian Cross Coffee - kawa mielona 250 g

Kawa z Etiopii, z miejsc, gdzie sięgają korzenie chrześcijaństwa.
Kupując tę kawę, wspomagasz misję salezjańską w Shire w Etiopii.

Napisz swoją opinię