• -44,60 zł

Myśli, słowa i nauczanie Ks. Dolindo Ruotolo – komplet 5 książek

ks. Dolindo Ruotolo

119,50 zł
74,90 zł Zniżka 44,60 zł
Brutto

Ksiądz Dolindo Routolo  znany jest głównie ze względu na modlitwę: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Miał dar widzenia rzeczy przyszłych, wnikania w ludzkie dusze, bilokacji. Pozostawił  tomy pism, w których  przystępnym, współczesnym językiem wyjaśniał Pismo Święte i naukę Kościoła. 

Ilość

Ksiądz Dolindo Routolo to niezwykły kapłan, który znany jest dzisiaj głównie ze względu na spisaną pod natchnieniem modlitwę: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Kapłan ten miał dar widzenia rzeczy przyszłych, wnikania w ludzkie dusze, a także bilokacji. Pozostawił po sobie tomy pism, w których bardzo przystępnym, współczesnym językiem wyjaśniał Pismo Święte i naukę Kościoła. W skład kompletu wchodzą: „Myśli na każdy dzień ks. Dolindo Ruotolo”, „Głęboka przemiana serca w szkole Maryi”, „Przybądź Duchu Święty!”, „Kto umrze, zobaczy. Czyściec i raj” oraz „Rozważania na Wielki Post z Ks. Dolindo Ruotolo”.

Myśli na każdy dzień ks. Dolindo Ruotolo

s.112, 130x190, miękka

Krótkie refleksje rozpisane na cały rok inspirują do podjęcia każdego dnia modlitwy i medytacji, która otwiera na Boże działanie. Pozwalają wznieść choć na chwilę myśli ku Bogu wśród niezliczonych obowiązków i trudności codziennego życia

Myśli zgromadzone w tym zbiorze są jak iskry, które rozpalają serca świętymi pragnieniami. Są jak małe kropelki rosy, które przychodzą, by odświeżyć żar duszy i uczynić ją podatną na działanie Łaski Bożej” – fragment wstępu. 

Głęboka przemiana serca w szkole Maryi

s.144, 130x190, miękka

Kolejna książka autora znanej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”. Tym razem ks. Dolindo proponuje zawierzyć się przewodnictwu Naszej Matki. Głęboka przemiana serca w szkole Maryi to zbiór 31 medytacji mających na celu uzdrowienie własnego wnętrza. Kto, jeśli nie Maryja, która nigdy nie utraciła Bożego obrazu własnej duszy, poprowadzi nas lepiej w odkrywaniu zalegającego w nas grzechu? Ta duchowa wędrówka wymaga jednak od czytelnika bezgranicznego oddania się w ręce Maryi, które może doprowadzić nas do uzdrawiającego spotkania z Jej Synem. Człowiek nie może poznać siebie, nie przekraczając własnych słabości. Nie przekroczy ich jednak, jeśli nie odda się Bożej miłości. Maryja, która pozostała wierna tej miłości z pewnością doprowadzi cię do niej najszybszą i najpewniejszą drogą.

Przybądź Duchu Święty!

s.316, 140x202, miękka

W Duchu Świętym Bóg daje nam siebie jako Przyjaciel, Współpracownik, Uświęciciel. Co to oznacza? Z właściwą sobie przenikliwością ks. Dolindo Ruotolo opisuje działanie Ducha Świętego w nas – Jego dary, owoce i błogosławieństwa. Posługując się licznymi obrazami i porównaniami, wprowadza nas w tajemnicę Trzeciej Osoby Boskiej.

Kto umrze, zobaczy. Czyściec i raj

s.316, 140x202, miękka

Pożyjemy, zobaczymy” głosi powiedzenie. Ks. Dolindo traktuje je przewrotnie i pisze: “Kto umrze, zobaczy”. W najnowszej książce podejmuje temat tego, co nas spotka po śmierci. Z właściwą sobie łatwością, licznymi przykładami i analogiami opisuje rzeczywistość po drugiej stronie życia. Bazująć na objawieniach, cudownych zdarzeniach – również własnego życia – kreśli bardzo barwny i szczegółowy obraz tego, co nas może spotkać, gdy Bóg nas wezwie do Siebie.

Rozważania na Wielki Post Z Ks. Dolindo Ruotolo

s.128,130x190, miękka

Byłem jeszcze niewinny, nadzwyczaj żywiołowy; pociągała mnie Męka Jezusa i starałem się już wtedy śpiewać Jezusowi umęczonemu (…) w tym czasie mogłem mieć najwyżej pięć [lat] – pisał ks. Dolindo Ruotolo w swojej „Autobiografii”. Rozważanie Męki Pańskiej towarzyszyło mu od wczesnego dzieciństwa. Całe jego życie naznaczone było cierpieniem, które postrzegał jako swój udział w Męce Chrystusa.

Książka ta stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu. Dzień po dniu prowadzą do coraz głębszego zanurzenia się w Miłości, która nie zna granic i dla której nie ma nic niemożliwego.

S0240

Opis

ISBN:
978-83-8043-624-4
Okładka:
miękka

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Myśli, słowa i nauczanie Ks. Dolindo Ruotolo – komplet 5 książek

Ksiądz Dolindo Routolo  znany jest głównie ze względu na modlitwę: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Miał dar widzenia rzeczy przyszłych, wnikania w ludzkie dusze, bilokacji. Pozostawił  tomy pism, w których  przystępnym, współczesnym językiem wyjaśniał Pismo Święte i naukę Kościoła. 

Napisz swoją opinię