• -5,00 zł

Matylda i magiczna ryba

Beata Majchrzak, BARBARA SOBCZYŃSKA - ILUSTRACJE

24,90 zł
19,90 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto

To wspaniała lekcja tolerancji, wrażliwości i życzliwości dla najmłodszych, okraszona doskonałym humorem.

Książka jest adresowana do dzieci w wieku 8-12 lat.

Ilość

Poznajcie Matyldę, rezolutną dziewczynkę o bujnej wyobraźni, która pewnego dnia poznaje  niezwykłą istotę, magiczną rybkę o imieniu Ymmezar. Początkowo wydaje jej się, że to  „złota rybka z bajki”, która będzie spełniać kolejne życzenia. Szybko jednak okazuje się, że Ymmezar to istota znacznie potężniejsza, o niezwykłej mocy i królewskim majestacie. Zaprzyjaźnia się z dziewczynką, inspiruje ją do pracy nad sobą, pomaga zmierzyć się z rodzinnym dramatem.

To wspaniała lekcja tolerancji, wrażliwości i życzliwości dla najmłodszych, okraszona doskonałym humorem.

Książka jest adresowana do dzieci w wieku 8-12 lat.

Beata Majchrzak – absolwentka Wydziału Anglistyki UG, z zawodu nauczycielka i lektorka angielskiego, prywatnie mama trójki dzieci. Jeszcze w czasach szkoły podstawowej pisała i publikowała opowiadania w ówczesnych czasopismach młodzieżowych („Płomyk”). Laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Fragmenty:

- Ciii... To ja muszę przeprosić ciebie, kochanie. Tak, byłam na ciebie zła, bo myślałam, że wina jest po twojej stronie. Ale wiesz, miałam sen. Bardzo niezwykły sen, który pokazał mi, że to ja zaniedbywałam ciebie. Przecież cały czas jesteś sama, bo ja pracuję od rana do wieczora, mimo że nie muszę. Nie mam dla ciebie czasu. Nie pamiętam nawet, kiedy ostatni raz byłyśmy w kinie albo chociaż na spacerze. Kiedy ostatni raz tak naprawdę rozmawiałyśmy? Ja po prostu nie chciałam myśleć o nim... o nich...

Głos uwiązł mamie w gardle. Matylda przytuliła się do niej mocno, najmocniej, tak jak wtedy do taty.

- Ja wiem, mamo, ja wszystko rozumiem, naprawdę. Nie jestem przecież smarkaczem.

- Kiedy zdążyłaś tak urosnąć, maleńka? - uśmiechnęła się mama.

A potem poszły razem na zakupy i wspólnie sprzątnęły mieszkanie. Matylda odkryła nagle, że praca w domu może być nawet całkiem przyjemna. Kiedy sprzątała pod łóżkiem, przypomniała sobie pierwsze spotkanie z Yinmezar. Nie widziała jej od rana, ale może była u pani Kwiatkowskiej?

Zamyśliła się. Nigdy wcześniej nie przyszło jej do głowy, że jej magiczna przyjaciółka może mieć więcej znajomych. Ale niby dlaczego nie? Dlaczego sadziła, że Ymmezar należy tylko do niej? Hmmmm.. Dlaczego myślała, że w ogóle do kogoś należy, jakby była parą skarpetek?

- Cześć, słoneczko - usłyszała nagle znajomy głos.

- Ymmezar! - ucieszyła się Matylda. - Jesteś w końcu! Trochę się o ciebie martwiłam.

- Martwiłaś się? Naprawdę? - Ryba znieruchomiała i wyglądała na szczerze zaskoczoną. - Bo jeszcze ni...

Dziewczynka położyła paluszek na jej pyszczku i powiedziała:

- Ciiiii... Muszę ci zadać jedno bardzo ważne pytanie: Jak się czujesz?

Matyldzie nigdy nie przyszła do głowy także inna myśl: że Ymmezar może płakać. A teraz zobaczyła w oczach swojej przyjaciółki prawdziwe łzy!

- Jak się czuję? - powtórzyła ryba cicho. - Czuję się... wzruszona. I zaskoczona. I radosna. Dobrze mieć takich przyjaciół jak ty.

- Tato - powiedziała ze ściśniętym gardłem - tato, obudź się, proszę.

Mężczyzna poruszył się niespokojnie, westchnął jeszcze przez sen i zaczął się budzić. Uniósł powoli zmęczoną głowę i popatrzył w stronę dziewczynki. Uśmiechnął się.

- Tyle razy chciałem, żebyś mi się przyśniła, Matyldo, córuniu moja. I w końcu jesteś w moim śnie. Tak bym cię pragnął przytulić, kochana.

Matylda rzuciła się tacie na szyję i zaczęła go ściskać chudymi ramionkami najmocniej, jak tylko umiała, tak żeby poczuł każdą cząsteczką swojego ciała, że ona tu była naprawdę.

- Och - westchnął tata - jaki piękny sen! Najpiękniejszy, jaki kiedykolwiek miałem. Czuję, jakbyś tu naprawdę była. Nie chcę się budzić. Już nigdy nie chcę się obudzić.

Siedział i przytulał swoją córeczkę, szczęśliwy pierwszy raz od wielu, wielu lat.M1794

Opis

ISBN:
978-83-8043-670-1
Okładka:
miękka
Wymiary:
130 x 190 mm
Ilość stron:
224

Specyficzne kody

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matylda i magiczna ryba

To wspaniała lekcja tolerancji, wrażliwości i życzliwości dla najmłodszych, okraszona doskonałym humorem.

Książka jest adresowana do dzieci w wieku 8-12 lat.

Napisz swoją opinię