• Wyprzedaż!
  • -73,18%
Błogosławiona Hanna Chrzanowska
  • Błogosławiona Hanna Chrzanowska

Błogosławiona Hanna Chrzanowska

Urszula Wrońska

14,90 zł
4,00 zł Zniżka 73,18%
Brutto

Najniższa cena produktu 4,00 zł z dnia 05.02.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość

Kim była bł. Hanna Chrzanowska, o której kard. Karol Wojtyła mówił, że była dla niego „ogromną pomocą i oparciem”? Dla jednych pielęgniarką, nauczycielką, „klerykałką” dla innych mistrzynią lub po prostu „cioteczką”...

Sama niewiele mówiła o własnej religijności, natomiast zależało jej bardzo na życiu duchowym pacjentów oraz pielęgniarek. Dlatego dbała nie tylko o dobre wykształcenie swoich uczennic, ale także o ich duchową formację, organizując dla nich rekolekcje, dni skupienia i pielgrzymki. Organizowała również rekolekcje dla chorych. Do rangi symbolu urastają jej słowa: „Do chorego nie umytego i nie nakarmionego, słowo Boże dociera z trudem lub nie dociera wcale".

Autorka prezentuje sylwetkę Hanny Chrzanowskiej – jej dom rodzinny, zmagania i przeciwności z którymi się borykała oraz jej bezgraniczne niemal oddanie chorym. Gdy sytuacja tego wymagała, potrafiła być nieustępliwa, ale w odniesieniu do chorych – zawsze niezmiernie czuła i troskliwa. Pomimo własnej choroby nowotworowej, niosła pomoc i pociechę innym chorym do końca swoich dni.

M1679

Opis

ISBN:
978-83-8043-412-7
Okładka:
miękka
Wymiary:
130x190 mm
Ilość stron:
116

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Błogosławiona Hanna Chrzanowska

Napisz swoją opinię