• -5,00 zł
  • Nowy
o. Thaddee Matura
  • o. Thaddee Matura

Ojciec Thaddee Matura OFM

49,90 zł
44,90 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto

Najniższa cena produktu 44,90 zł z dnia 05.02.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Książka jest zapisem rozmów z ojcem Thaddee, wspomnień o nim oraz apel Franciszka z Asyżu do całego świata.

Ilość

Książka przybliża postać franciszkanina polskiego pochodzenia ojca Thaddée Maturyautora licznych publikacji z dziedziny egzegezy i duchowości, zwłaszcza franciszkańskiej. Brał on czynny udział w odnowie posoborowej w swoim zakonie. Był znanym konferencjonistą, animatorem dni skupienia, rekolekcji, kapituł w różnych klasztorach i wspólnotach zakonnych, a także prelegentem sesji naukowych. Był wiernym naśladowcą świętego Franciszka.W pierwszej części książki D. Gatti, dziennikarka francuska i franciszkanka świecka, znawczyni duchowości franciszkańskiej, przybliża biografię intelektualną i duchową
o. Thaddée oraz obszerne fragmenty jego dziennika duchowego. Druga część to ostatnia publikacja o. Matury pt. Wierzyć w Boga, aby wierzyć w człowieka. Apel Franciszka z Asyżu do całego świata, którą on sam określił tak: „Jest to testament i Franciszka, i też mój.”

W ostatniej części książki są przede wszystkim teksty związane ze śmiercią o. Thaddée w 2020 roku oraz bibliografia jego publikacji.O. Thaddée Matura OFM (1922-2020), franciszkanin polskiego pochodzenia, członek kanadyjskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych, przez 53 lata mieszkał we Francji. Ukończył studia biblijne w Rzymie i Jerozolimie.

M1975

Opis

ISBN:
978-83-8043-752-4
Okładka:
miękka
Wymiary:
165 x 235 mm
Ilość stron:
272
Rok wydania:
2022
Wydawca:
Wydawnictwo M

Specyficzne kody

Zobacz także

13 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ojciec Thaddee Matura OFM

Książka jest zapisem rozmów z ojcem Thaddee, wspomnień o nim oraz apel Franciszka z Asyżu do całego świata.

Napisz swoją opinię